Jaki prezent kupić dziewczynie, która jest romantyczką?

Kupowanie prezentów na święta może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego warto odpowiednio wcześnie się do tego przygotować. Miłośniczki literatury z radością zobaczą pod choinką kolejną lekturę, która umili im długie jesienne wieczory. Nie wiesz, jaką książkę wybrać dla swojej dziewczyny? Jeśli jest prawdziwą romantyczką, z pewnością ucieszy się z pobudzającego wyobraźnię romansu. Warto postawić na pierwszą część serii Bridgertonowie, pt. “Książę i ja” Julii Quinn. Jeśli wybór okaże się trafiony, kolejne części będą mogły zostać podarowane przy następnej okazji.

Seria Bridgertonowie stała się niezwykle popularna w ostatnich latach przede wszystkim ze względu na głośny serial platformy Netflix, który na podstawie książek Julii Quinn opisuje losy wicehrabiego Anthonego Bridgertona i jego licznego rodzeństwa. Na rynku dostępne jest osiem książek, z których każda opisuje historię miłosną innego z Bridgertonów. Dotychczas serial skupiał się na dwóch pierwszych częściach serii,, które warto przeczytać, by udać się do Londynu w szczycie sezonu, gdzie królowały wspaniałe stroje, wystawne przyjęcia, a przede wszystkim – skandale. 

Książę, który zawróci w głowie

Tom pierwszy, pt. “Mój książę” opisuje losy Daphne Bridgerton, która jest najstarszą córką lady Violet i czuje na sobie ciężar odpowiedzialności związany z odpowiednim zamążpójściem. Jej problem polega na tym, że wszyscy kawalerowie w towarzystwie traktują ją jak koleżankę i powiernicę, nie zaś obiekt westchnień. Sytuacja zmienia się, gdy do Londynu wraca książę Hastings, który nie ma zamiaru się żenić, jednak wchodzi z Daphne w prosty układ, którego konsekwencje zaskoczą ich oboje.

Wicehrabia szuka żony

“Ktoś mnie pokochał”, to drugi tom z serii, który opisuje losy głowy rodziny. Anthony Bridgerton został wicehrabią w młodym wieku po tragicznej śmierci ojca, który stanowił dla niego niedościgniony wzór. Wydarzenie to mocno nim wstrząsnęło i sprawiło, że zamknął swe serce na miłość, która przynosi jedynie cierpienie. Poczucie obowiązku każe mu się jednak ożenić i spłodzić dziedzica, więc Anthony zaczyna szukać odpowiedniej kandydatki na żonę. Dlaczego jednak serce zaczyna bić mocniej dla kogoś innego?

Cała rodzina Bridgertonów

Wiadomo już, że Netflix szykuje kolejny sezon Bridgertonów. Kolejne książki autorstwa Julii Quinn stanowić będą idealny Prezent na święta dla dziewczyny – Tania Książka, która już teraz pragnie poznać losy kolejnych dzieci lady Violet, które opisane zostały w następujących książkach:

– “Propozycja dżentelmena”,

– “Miłosne tajemnice”,

– “Oświadczyny”,

– “Grzesznik nawrócony”,

– “Magia pocałunku”,

– “Ślubny skandal”,

Wielbicielki romansów historycznych będą zachwycone historiami miłosnymi i bohaterami, którzy mają odwagę postąpić wbrew konwenansom i opinii publicznej, by walczyć o swoje szczęście.